HAKKIMDA

Doğduğum yıl olan 1975’in Uluslararası Kadın Yılı ilan edilmesiyle birlikte adımı Özgür koymuşlar. Özgürce yaşayan, nefes alan bir kadın olmamı dileyerek…  Bu nedenle kadının her alanda özgürlüğünü ve gücünü önemsiyorum. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdikten sonra çeşitli yayınlarda muhabirlik ve editörlük yaptım. Yerli bir markanın ve uluslararası bir şirketin basın ilişkilerini yönettim.

Kızımın doğumuyla birlikte serbest gazeteci olarak çalışmaya başladım ve sadece yazarak mutlu olduğuma karar verdim. 2013 yılında “Rehberine Kulak Ver” adlı kitabım Yitik Ülke Yayınları’ndan yayınlandı. 2014 yılında, “Mutsuz Aşk Vardır” adlı çoklu yazarlı öykü kitabında “İnce Belli” isimli öyküm yayınlandı. 2016 Kasım ayında ilk romanım “Su’yun Gölgesi” Yitik Ülke Yayınların’dan çıktı.

Yoga ile 2000 yılında tanıştım. 2010 yılından bu yana eğitmenlik yapmaktayım. Bugüne kadar çalıştığım bütün ekollerin bir sentezini öğrettiğim derslerimi Özgürce Yoga olarak tanımlıyorum. Yoga felsefesinin yazı üzerindeki etkilerini deneyimlediğim kadarıyla derslerimde de yazılarımda da anlatmaya gayret ediyorum.

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Facebook Twitter Instagram