HAKKIMDA

Doğduğum yıl olan 1975‘in Uluslararası Kadın Yılı ilan edilmesiyle birlikte adımı Özgür koymuşlar. Özgürce yaşayan, nefes alan bir kadın olmamı dileyerek…  Bu nedenle kadının her alanda özgürlüğünü ve gücünü önemsiyorum. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdikten sonra çeşitli yayınlarda muhabirlik ve editörlük yaptım. Yerli bir markanın ve uluslararası bir şirketin basın ilişkilerini yönettim. Kızımın doğumuyla birlikte serbest gazeteci olarak çalışmaya başladım. Sosyal bilimlerin her dalına ama özellikle toplum ve insan ilişkisine ilgi duyduğumdan ikinci üniversiteye devam ediyorum. İstanbul Üniversitesi AUZEF Sosyoloji Bölümü 3. sınıf öğrenciyim.

2013 yılında “Rehberine Kulak Ver” adlı söyleşi kitabım Yitik Ülke Yayınları’ndan yayınlandı. 2014 yılında, “Mutsuz Aşk Vardır” adlı çoklu yazarlı öykü kitabında “İnce Belli” isimli öyküm yayınlandı. 2016 Kasım ayında ilk romanım “Su’yun Gölgesi” Yitik Ülke Yayınların’dan çıktı. Kitap haline getirilmemiş öykülerim, kendime sakladığım defterler dolusu günlüklerim, üzerinde çalıştığım yeni romanım, yazıya dair bitmek bilmez heyecanım var.

2000 yılında tanıştığım yogayı hayatın içinde her haliyle uygulamayı ve yaşamayı seviyorum. 2010 yılından bu yana eğitmenlik yapıyorum. Yoga felsefesinin yazı üzerindeki etkilerini deneyimlediğim kadarıyla aktarıyor, paylaşıyorum.

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram