Yoga & Meditasyon

Kalbini açık, aklını sağlam, bedenini zinde tut!

1 Yorum

-

3 Temmuz 2013

Değişimin ayak sesleri çoktan geliyordu da kimimiz kulak arkası ediyor, kimimiz de ihtimal vermiyorduk bu kadar hızlı başlayacağına. Oysa ki o gümbür gümbür geliyordu. Değişim bu sana kim durdurabilir ki bir defa yola girdi mi? Şimdi, bugün, şu an değişiyoruz her birimiz. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Ne sen ne de ben ne de çevremizdeki insanlar. Ağaçlar, çiçekler, gökyüzü bile bir başka. Havanın tenimize değdiği anda bıraktığı o his bile değişti. Kuşlar bile bir başka cıvıldıyor farkında mısın? Her güne farklı duygularla uyanıyoruz. Kimi gün çok umutlu iken kimi günler de son derece karamsar ruh halinde içinde olabiliyoruz. Hatta bugünlerde çoğunlukla birçok farklı duyguyu aynı anda hissediyoruz. Endişelerimizle, korkularımızla, sevinçlerimizle, coşkularımızla hepsi biziz. Duygularımızın her birine sahip çıkıp onlara sarılmalıyız. Her birinden öğreneceklerimiz var özellikle bugünlerde. Hayatlarımız değişiyor, biz değişiyoruz.

Yol uzun ve dönemeçli. Dışarda olanlara kendini kapatmadan değişimin içinde var olabilmeyi öğrenmelisin. Her ne öğreti aldıysan işte onu hayatına geçirme vakti. Bu daha başlangıç! Kalbini açık, aklını sağlam, bedenini zinde tut. Ruhunu besle ki var olabilesin.

Artık hiçbir şey için rol yapmana gerek kalmadı. Şeffafsın tamamen içini görebiliyorum. Sen de benim içimi gör ve fark et kendini orada.

Sevdiklerin için fedakarlık yapma ve hizmet etme vakti şimdi. Haydi bırak şikayeti ve harekete geç ne duruyorsun?

Hayatının sorumluluğunu tamamen kendi ellerine al ve ayaklarını yere sımsıkı bas ki kimse seni yolundan vazgeçiremesin.

Hayattaki gerçek misyonunu bulamadığını hissediyorsan halen nelere direndiğine, nerelerde teslim olamadığına bak orada kendini bulacaksın.

Sevdiklerini olduğu gibi kabul edemiyor, yargılıyor ve etiketliyorsan halen, yine aynaya bak! Sen oradasın!

“Sadece Benim değişmemle olacak iş mi bu” diyorsan?

Oku, araştır, düşün ve iç sesini dinle…

Korkunu bırak, en iyi ne yapabiliyorsan onu yap…

Gezi Parkı’nda yaptığımız yogadan.
Virabhadrasana II – Savaşçı 2

Not: Bu gece yatmadan önce içimden geçenleri öylesine yazıverdim. Aman ha akıl vermiş gibi olmayayım. Bu hatırlatmalar önce kendime sonra da sizlere tabii her zamanki gibi. Yapabildiğiniz kadar düzenli meditasyon öneriyorum bugünlerde. Önemli bir dönemeçteyiz. Dışarda her ne olursa olsun dengede ve merkezimizde kalmalıyız.

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram