Ebeveyn & Çocuk

Çocuklarla El Ele Ebeveynlik başucu kitabı

0 Adet Yorum

-

21 Temmuz 2014

Çocuklarla El Ele Ebeveynlikle ilgili bütün sorularınıza yanıt olacak adeta başucu kitabı niteliğinde yepyeni bir kitap çıktı. Uzun zamandır verdiği eğitimlerle bizleri Pam Leo’nun çocuklarla iletişim konusundaki engin deneyimleri ile tanıştıran, dokunduğu her hayatı değiştiren, güzelleştiren ACPI Sertifikalı Ebeveyn ve Aile Koçu Sedef Örsel Özçelik, şimdi yılların birikimini, kendi deneyimleri ve yaşanmışlıkları ile harmanlayarak yeni bir kaynak kitapla bizlerle.

sedef kitap1

Gün Yayıncılık’ın okurlarla buluşturduğu “Çocuklarla El Ele Ebeveynlik Yolculuğum” kitabının arka kapağında birçok uzmanın kitapla ilgili görüşleri yer alıyor. Bunlardan birini sizler için seçtim;

Doç.Dr.Serra Müderrisoğlu – Klinik Psikolog: “Ebeveyn olmak insanın kendi gelişim sürecine ikinci kez bakma ve hem kendi yaşadığı hem de ebeveynlerinin içinde bulunduğu koşulları anlama fırsatı veriyor. Şüphesiz bu geçmişe tekrar bakma ve bugüne ait çocuğunun sorumluluğunu alırken olumlu seçimlerde bulunabilme, kolay bir birliktelik değil. Tam da bu yüzden Sedef Örsel’in geçmişin yüküne karşın köprüyü olumlu yakaya doğru kurmada eşlik etmesi tarifsiz bir fırsatı sunmaktadır. Bu kitapta okuyacaklarınız kendi gerçeğiniz içinde ebeveynliğe soyunurken sizi yumuşak bir şekilde kapsayacak ve kendinize olan inancınızı hayata geçirmenize yardımcı olacaktır.”

Yazar kitaptan kendisine düşen geliri Tema Vakfı’na bağışlayacak. Kitapla ilgili yaptığımız kısa sohbetimizde bana şöyle dedi; “Bu kitap ağaca dönüşsün istiyorum. Çocuklara soluk alacak bir gezegen bırakmazsak yazdıklarımın anlamı kalmıyor.”

Tıpkı Doç.Dr.Müderrisoğlu’nun söylediği gibi Çocuklarla El Ele Ebeveynlik kendinize olan inancınızı gerçek anlamda hayata geçirmenize yardımcı oluyor. Çünkü ne kendinize ne de çocuğunuza hiç rol yapmıyorsunuz. Sadece olduğunuz halinizle sizsiniz. Siz sevgili okurların da bildiği gibi bunu birebir yaşayanlardanım.

“Anne olduğumdan beri dönüştüm, değiştim, yeniden doğdum. Bu dönüşümü oldukça sert geçirenlerdenim. Öyle günlerim oldu ki, ‘ben anne olmamalıymışım’ dediğim, çocuğu da kendimi de bırakıp gitmek istediğim, kendimin en katlanılmaz yanlarıyla yüzleştiğim…” demiştim Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan kitabım “Rehberine Kulak Ver“in ilk satırlarında…  Geçirdiğim bu sert ama paha biçilmez dönüşüm boyunca yanımda çok güzel insanlar vardı. Onlardan biri ve kitap fikrinin içimde filizlenmesine de yine ön ayak olan Sedef’ti. Çocuklarla El Ele Ebeveynlik’e dair yaptığımız keyifli söyleşinin yer aldığı ve benim de ebeveynlik yolculuğumu anlattığım bu kitabı ne mutlu bize ki sevgiyle kucaklayıp bağrınıza bastınız ve basmaktasınız. Şimdi başucunuza koyacağınız bu kaynak kitabı da büyük bir merak ve sevgiyle karşılayacağınıza eminim.

Keyifli okumalar diliyorum…

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram