kitap

Evrenden Torpilim Var

11 Yorum

-

17 Şubat 2010

“BİR MAĞARAYA ÇEKİLİP, BEN ERDİM ARTIK, bi tarafım göğe yükseldi, oramdan buramdan ışıklar saçıyorum” demek çok kolay. Gelin, şehrin göbeğinde, kavga gürültünün ortasında, tarafiğin içinde, ev kirası öderken, patronla kavga ederken “ERİN”, ben de göreyim” diyor AYKUT OĞUT.

“Evrenden Torpilim Var”, şu ana kadar okuduğum en keyifli kişisel gelişim kitaplarından biri. Özellikle Türk yazarlar arasında, bu kadar dürüstçe, cesurca kaleme alınmış, dil olarak da bu kadar kolayca anlaşılabilen bir kitap yok. Yazar 263 sayfa boyunca sanki karşınızda rahat bir koltukta oturmuş sizinle sohbet ediyor, şakalaşıyor, yer yer tokat atıyor, yer yer kucaklıyor. En yakın dostunuzla yani kendinizle konuşur gibisiniz kitabı okurken. Yazarın hem kendi deneyimlerinden hem de çevresinden verdiği örnekler ve çizimler, tablolar ayrı bir tat katmış kitaba. Her bölümü ayrı ayrı sevdim ama özellikle bazı kavramları (Mutluluk, Yalan söylemek, Kıyas Yapmak, Sinirlenmek) yeniden tanımladığı bölüme bayıldım.

Ayrıca çekim yasasını çok iyi anlatıyor ve kitabın sonundaki egzersizler de en temel ve kolay olanları. Ve benim hep dikkat ettiğim bir konu vardır ki; bu gibi kitaplarda size birşeyler dikte edilmeye çalışılır genelde fakar bakarsınız yazar ya da öğretiyi sunan kişi öğrettiklerini daha kendi hayatında gerçekleştirememiş. Burada açıkça görülüyor, Aykut Oğut kendini tam anlamıyla gerçekleştirmiş biri ve kitapta bütün şeffaflığıyla kendi yolculuğunu anlatıyor. Asıl keyifli kısmı da bu.

Bu aralar kendinize bir hediye almak istiyorsanız bu kitabı alabilirsiniz.

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram