kitap

Merhaba sonbahar, heyecan dorukta!

6 Yorum

-

22 Eylül 2013

Kalbim küt küt atıyor bugünlerde. Bu sonbahar başka benim için. Uzunca bir süredir üzerinde çalıştığım kitabım sonunda yuvasını buldu. Çok yakında Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkacak. Yitik Ülke ile tanışmamız tamamen tesadüfen bir arkadaşımın önerisi üzerine, kendilerine bir mail atmam ile başladı. Sezgilerim yine beni yanıltmadı, kitabım ait olduğu yeri buldu. Yaz boyunca kitabın son detayları üzerinde çalıştık ve artık tamamlandı, baskıya hazır. Bir kitabın yazıldıktan sonra yayına hazırlanış sürecine şahit olmak da ayrı bir keyifmiş. Bir sonraki postumda size Yitik Ülke’den daha ayrıntılı bahsedeceğim. Şimdilik sadece heyecanımı paylaşmak ve halen yaşıyorum, buradayım demek istedim.

Buraya uğramayalı oldukça uzun zaman olmuş. Buranın ruhu da benim gibi Kuşadası’nda kalmış. Ağustos son haftaydı geldik, o gün bugündür koşturmaca, toparlanma, dolap ve çekmece temizliği,  okul hazırlığı, servis kaydı, kitap, defter kaplama derken bir de şu an hafta eklenen soğuk algınlığı devirdi beni. Tam da ne güzel bu yaz bolca güneş aldım, doğal beslendim kışa ne kadar da hazırım derken erkenden bal, ıhlamur, adaçayı, zencefil dönemimi açtım. Olsun varsın bu da genel temizliğin bir parçasıydı diyelim. Herşey her zaman planladığınız gibi gitmiyor, hayat bazen dur diyor size. Bedeninizi dinlendirmeniz, ruhunuzu dinlemeniz gerekiyor. İşte bu da öyle bir dönem oldu benim için. Bolca okumaya, yazmaya vakit ayırdım. Yarım kalmış işlerimi tamamladım.

Siz de bu havalara aldanmayın, zencefilinizi, balınızı eksik etmeyin ama sonbaharın tadını çıkartın içinizden nasıl geliyorsa…

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram