Ebeveyn & Çocuk

Sevgi böceğime mektup..

12 Yorum

-

25 Ağustos 2009

yeni sacPisim,

bu yeni saç modelinle nefesimi kesiyorsun. Gerçekten nasıl ikna oldun kestirmeye ben de bilmiyorum! Çok şaşırttın beni. Yeni okul heyecanından olsa gerek için içine sığmıyor adeta günleri sayar oldun. Bütün yaz boyunca “yaz bitsin okulum başlasın” dedin durdun ve sonunda okula kaldı şurada 2 hafta. Ben de bütün yaz İstanbul’da nasıl geçecek derken bu hafta baktım ki ayaklarım üşür oldu birden, akşamları ürperir oldum ve anladım ki yaz bitiyor… aldı mı beni bir hüzün. Bir yanım sevinirken okulunun açılmasına bir yanım da için için, gayet bencilce istemiyor gitmeni hiçbir yere.

Sana 3 yıldır yalnız baktığım için her ne kadar yorulmuş olduğumu söylüyorsam da kendime, nasıl da alışmışım ben sana. Kokunun devamlı benimle olmasına, komik hallerine, danslarına, asi duruşuna… Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım bu 3 yıl boyunca. Umarım ilk anılarını dilediğin gibi yaratabilmişimdir. Ama sen zaten bilerek,seçerek geldin bana sevgi böceğim. Haa bu arada yalnız baktım diyorum ama baban gibi süper bir yardımcım var biliyorsun sen. Her ne kadar kendisini haftanın sadece belli günleri evde görebilsek de neşe kaynağımız o bizim. Senin de biricik aşkın! Babanı görmeden uykuya daldığın gecelerden biriydi yine bu gece. Uyurken aynen şöyle dedin; “Habire sen uyutuyorsun beni. Ben babamla uyumayı çok seviyorum ama babamı özledim”… Sonra da hemen “Ama seninle uyumayı da çok seviyorum” diyerek gönlümü aldın. Dokunuyor bana bu söylediklerin çok ama büyüdükçe daha da anlayacaksın neden seni habire benim uyuttuğumu, babanın da neden bu kadar çok çalıştığını:))

Doğa’cığım biliyor musun yeni yeni alışıyorum ve keyfine varıyorum anneliğin. Çok savaş verdim kendimle bu duruma alışabilmek için ama bir an geldi ve “savaşa gerek yok en iyisi kabulleniyim” dedim ve bitti… Özgürlük ve sabır gibi 2 önemli konuda büyük dersler verdin bana halen de öğrencin olmaya devam ediyorum. Sen her halinle mükemmelsin ve bana da evrenin işleyişinin her haliyle mükemmel olduğunu gün be gün gösteriyorsun. Sadece sevmek var sana göre, beklentisiz, karşılıksız, koşulsuz…

Sana hep söylediğim gibi, seni bulutlar ve gökyüzü kadar çok seviyorum…

Sen de beni çiçekler ve ağaçlar kadar seviyorsun biliyorum:)

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram