kitap

Kendinize içinizde bir yer bulun!

0 Adet Yorum

-

21 Mayıs 2010

Aylar önce minik hiç bilinmedik bir kitapçıya girdim, vakit geçirmek, ne var ne yok bakmak için. Ben kitaplara göz gezdirirken, kitapçının sahibi yeni gelmiş kitaplarla dolu kolileri açıyordu. Pat diye önüme bir kitap attı. Henüz poşetinden çıkmamış, raflara konmamış. “Bu kitabı seversiniz siz” dedi. Tabii önüme geleni kabul ettim ben de fazlaca vakit kaybetmeden kitabı satın alıp çıktım. Kitabın adı “Büyük Değişim”. O günden beri yani aylardır okudum defalarca, sindire sindire. Başka kitaplar, çalışmalar girdi araya, sonra döndüm yine okudum. Sizlerle de paylaşmadan olmayacak bu özel kitabı.

Kitap, 15 yıldır yayıncılık işinde olan Martin Vallee tarafından yapılmış bir derleme. Kitapta 3 farklı yazar biraraya getirilmiş; Yirmi yılı aşkın süredir Kryon’a kanal olan Lee Carroll, öğretmen, bilim adamı, ses şifacısı, şaman ve psikoterapist Tom Kenyon, ve durugörsel/kanal, spiritüel rehber, Spiritüel Revelations adlı kitapların yazı Patricia Cori. Kitabı ilk olarak Fransızca yayınlamış olan Martin Vallee, bu 3 yazarla da uzun yıllardır süregelen dostluğunun verdiği sıcaklığı ve samimiyeti kitaba da yansıtmış. Zaman zaman soru-cevap, zaman zaman da makale şeklinde yazılmış olan kitap 2012 ve ötesi için yeni bir dünya yaratmak konusunda oldukça ayrıntılı bilgiler, fikirler içeriyor. Yayıncı, böyle bir kitabı derlemeye karar verme aşamasını ve nedenlerini şöyle anlatıyor; “Değişime izin vermeliyiz, çünkü eğer izi vermezsek, 2012 kapımızı çaldığında, yıllarca sürdürdüğümüz direnişten dolayı yorgun olacağız. Bu kitabın ardındaki sebep de bu: Her insanın, bilinçli ya da değil, bir seviyede hissettiği bu değişimleri anlamasına ve onlarla yüzleşmesine yardımcı olmak.”

Kitapta en fazla ilgimi çeken bölüm Tom Kenyon ile yapılan söyleşi ve Hathorlar tarafından gelen yeni kanal bilgileri. Kenyon aracılığıyla Hathorlar tarafından verilen bilgiler şöyle; “Giderek daha fazla Dünya değişimi, iklimsel değişimler, jeopolitik istikrarsızlık ve ekosisteme tehditler göreceksiniz. Bunlar, önümüzdeki yıllarda yaşanacak. Ama dünyanın haline bakıp cesaretinizin kırıldığını fark ettiğinizde, bizim size tavsiyemiz, kendinize olan düşkünlüğü aşmanız, üzerinize yönledirilen manipülasyonu ve izolasyon hissini aşmanız, grup zihni formunu aşmanızdır. Bu zorlu bir görevdir, çünkü siz, etrafınızda ızdırabın ortasında, yüreğinizin mutluluğuna giden yolu bulmak orunda kalacaksınız. Gelecek yıllarda, spiritüel olarak hassas bireylerin, vazgeçmek isteyecekleri zamanlar olacaktır. Bu kendinize yeniden ilham vermeniz gereken bir dönemdir ve bunu nasıl yaptığınız tamamen size bağlıdır.”
Kenyon bu süreçte kendimize ilham vermek için, dikkatimizi kendimizden ve sorunlarımızdan alıp çevremizdeki dünyaya, ayaklarımızın altındaki dünyaya, sosyal çevremize, arkadaşlarımıza, çevremizde yaşayan yabancılara, sevdiklerimize yöneltmemiz gerekitini söylüyorlar. Örneğin bir gülümseme, telkin edici bir söz, önünüzde dönüş yapan araca yol vermek, aç bir insanın karnını doyurmak, televizyonu kapatıp çocuklarınızla oyun oynamak, ağaç dikmek gibi basit şeylerle içinde yaşadığımız dünyaya mutlu bir yere dönüştürebiliriz. Basitliğin içinde aynı zamanda güç olduğundan bahseden Kenyon, kültürümüz ve ekonomimiz sıkıntılı dönemler geçirse de yaşadığımız her anın değerini bilmemiz gerektiğine dikkat çekiyor.

Kenyon, diğer Hathor bilgilerini ise şöyle aktarıyor; “Etrafınızda olup bitenleri aşmak ve kendinizi ayrı tutmak için içinizde bir yer bulun. İşte o zaman, belki de en ilginç deneyimi yaşayacaksınız. Kozmik şakaya tanık olacaksınız ve gezegeninizde olup biten herşey gözünüze, yüksek bilince yapılan ilginç ve eğlenceli bir geçiş olarak görünecek. Ancak hiç süphesiz bu eğlence hissi, sadece beşinci ve daha yüksek boyut bilincinden görülebilir. Olaylar düalist bir evrende gerçekleşirken, onların mizahi yönünü görmek, hele de siz onlara kilitlendiğinizde çok kolay değildir. Bu yüzden sizi, dünyanızı aşmaya – inandığınız dünyayı aşmaya – ve farkındalığın daha yüksek bir oktavına adım atmaya teşvik etmek istiyoruz. Olasıklarla dolup taşan bir evren sizi bekliyor.”

NOT: Konuyla ilgili Tom Kenyon’ın sitesinden Türkçeleştirilmiş haliyle şu yazıyı okumanızı ve sonundaki ses meditasyonunu yapmanızı öneririm.

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram