Ebeveyn & Çocuk

Bunlar çizgi film değil

0 Adet Yorum

-

18 Eylül 2010

Sabah kahvaltı ediyoruz. Bir yandan televizyon açık. Jojo diye bir kanal var Doğa’nın son zamanlarda izlediği. En çok da Gormiti’yi seviyor ve izliyor son 1 yıldır. “Yeni birşey başladı onu izlemek istiyorum” dedi. “Tamam, birlikte izleyelim” dedim çünkü pek bir aksiyonlu bu kanal. Gormiti örneğin 5 elementi ve bu elementin lordlarını anlatıyor. Her ne kadar şiddet içeriyor gibi görünse de felsefesi hoşuma gidiyor, izliyorum ben de severek.

Yeni çizgi film başladı, heyecanla çevirdim yüzümü televizyona ne acaba diye. Dinasour King’ miş ismi. Ama bunlara çizgi film falan denmez! İzlediğimiz şey her neyse orada geçen diyalog şöyleydi, yani üşenmedim not aldım evet:)

Bir keşiş ve ruh korsanı (evet karakterler böyle yanlış okumadınız) konuşuyorlar. Ruh korsanı keşişin gücünü ele geçirmeye çalışıyor;

Keşiş: Kendimi çok kötü hissediyorum, çok korkuyorum.

Ruh Korsanı: Dramaya kaçma!

Keşiş: Biliyor musun senin auran hayatımda gördüğüm en güçlü aura!

Sonra 4 çocuk geliyor, ceplerinden kartlar çıkartıp atıyorlar ortaya birden dinazorlar çıkıyor ve keşişi ruh korsanından kurtarıyorlar. Ama keşiş ağlıyor bir yandan “Neden beni kurtardınız, ben onu olduğu gibi kabul ederdim” diyor. Çocuklar da gülümsüyor ve “sana bunu anlatmamız çok zor” diyorlar. Keşişin ametist kolyesi, ki bu kozmosun taşıymış ağaca takılı kalmış, çocuklardan biri onu almaya çalışıyor falan….böyle devam etti.  Bakugan gibi bir konusu var aslında.

Bir yandan kahvaltı boğazıma dizilmiş, bir yandan not almaya çalışıyorum. Doğa ilgiyle izlerken dayanamadım, “Sen burada olanları anlıyor musun? Yani keşiş falan ne demek sence?” deme gafletinde bulundum.

Yanıtımı aldım; “Eeee Türkçe konuşuyorlar görmüyor musun?”

Tamam  dedim içimden, yutkundum ve sustum. Seni olduğun gibi kabul ediyor ve seviyorum:) Bir yandan Gormiti izlemene, tamir aletleriyle, roketlerle oynamana bir yandan da tacını, küpelerini takıp kokoş kokoş gezmene saygı duyuyorum. Dengeni bul, sen de ayarlan bir an önce sağ beyin sol beyin demek istiyorsun bana ya işte anlıyorum artık. Boşuna yogaya vermedim kendimi. Eee bütün çabam sana yetişebilmek.

ÖZGÜR TURAN’DAN HABERDAR OL,

YENİ YAZILAR, ETKİNLİKLER VE GÜNCELLEMELERLE SENİ HABERDAR EDELİM

ÖZGÜR’Ü BURALARDA TAKİP EDEBİLİRSİN Twitter Instagram